محطة كسارة
Дробилка завод
Crusher Plant
Plante Crusher

KonkasörKonkasör, elde edilen kaba malzemeyi ufaltıp yol ve yapı sektöründe kullanılacak biçime getiren , makina-makinalar bütününe konkasör denir. Endüstride, konkasörler kırmak veya malzeme sıkıştırmak için bir metal yüzey kullanır. Birincil ve ikincil kırıcı konkasörler  kaba malzemeler için kullanılır, üçüncü ve dördüncü konkasörler  maden maddelerini küçültülür ve bu şekilde  materyaleri inceligine göre sınıflandırılır. Her kırıcı hammadde maksimum boyutu için tasarlanmış ve genellikle  daha sonraki işlemler için ürünü eleklere yönlendirir.

Konkasörler  malzemeleri  ince parçacıklar haline getirir, böylece  parçacık boyutunu düşürmek üzere kırıcılardan gecirilir. Tipik bir maden devresi bir  bilyalı kırıcıdan,ve ardından yarı otojen düzenli bir kırıcıdan, oluşur. Bu bağlamda, yarı otojen kırıcı ve bilyalı kırıcı yerine konkasörlere göre  tekerlekleri makinalar olarak kabul edilir.

perasyonda, hammadde (çeşitli ebatlarda), genellikle damperli kamyon, ekskavatör ve ön yükleyici tarafından birincil kırıcı teslim edilir. Bir besleme tablasının, taşıyıcı ya da titreşimli besleme gibi bir besleme sistemi,  kırıcıların  hızını kontrol eder. Bu besleyici  küçük malzemeleri kırıcıdan ayırır. Birincil konkasörler en büyük parçaları parçalar küçültür.Görüntülenme sayısı: 1.972
TOPlist